Zwrot podatku z zagranicy

Wpis

poniedziałek, 23 lipca 2012

Rozliczenie podatku z Holandii

Ze względu na atrakcyjność Holandii pod względem pracy sezonowej, wzrasta liczba Polaków emigrujących do tego państwa. Z płacy tego, co pracuje legalnie odprowadzana jest określona kwota na podatek dochodowy. Część albo nawet 100% tych pieniędzy możesz legalnie odzyskać i to do 5 lat wstecz!

Staranie się o zwrot podatku z Holandii jest procesem legalnym, nie mającym wpływu na warunki dalszej pracy ani na pracodawcę. A jak to się dzieje, że można odzyskać zapłacony podatek? Z wynagrodzenia zatrudnionego każdego miesiąca jest odciągana zaliczka na podatek dochodowy. Ustala się ją przyjmując założenie, że pracownik będzie pracował przez cały rok i osiągał taki sam przychód cały czas. Dlatego jeżeli zatrudnienie trwa krócej lub gdy wysokość dochodów nie jest jednakowa, dochodzi do nadpłaty, która podlega zwróceniu.

Aby przeprowadzić procedurę zwrotu trzeba posiadać pewne formularze. Są to: kopia paszportu lub dowodu osobistego oraz formularze Jaaropgave lub ostatnie dokumenty wypłaty wynagrodzenia otrzymane od wszystkich pracodawców, w przypadku gdy było ich kilku w danym roku.
Jeden albo drugi dokument jest wymagany, bo to on określa, jakie były Twoje roczne płace i ile podatku od nich zapłacono.

Jeśli nie posiadasz w ogóle tych druków, lepiej jest skorzystać z usług dobrej firmy, która pomoże dla Ciebie zdobyć potrzebne formularze a wtedy będziesz w stanie ubiegać się o zwrot należnych Ci nadpłaconych podatków!

Inną zaletą zatrudnienia profesjonalnego pośrednika jest ograniczenie czynności związanych z procedurązwrotu do paru nieskomplikowanych działań, które można wykonać nawet bez opuszczania domu.

Aby rozpocząć proces odzyskiwania podatku wystarczy tylko zadzwonić do firmy albo zarejestrować się na stronie internetowej, wypisując Formularz. Następnie dostaniesz e-mail z objaśnieniami procedury zwrotu oraz opisem potrzebnych formularzy, które należy dostarczyć firmie. Można tego dokonać poprzez pocztę albo firmę kurierską na koszt firmy.

Dodatkowo to firma wypełnia dla Ciebie dokumenty podatkowe i wysyła je do holenderskiego organu podatkowego, z którym następnie będzie w kontakcie, w celu monitorowania oraz przyspieszania procedury zwrotu. O jego przebiegu będzie Cię na bieżąco informować e-mailem.
Holenderski urząd skarbowy przekazuje zwrot podatku przeważnie przelewem na holenderskie konto bankowe albo w postaci czeku.

W przypadku gdy wyjechało się z Holandii, mogą pojawić się kłopoty z jego spieniężeniem. Zatrudnienie firmy zwalnia od tej niewygody. Biuro przesyła zwrot na określone przez Ciebie konto osobiste w dowolnym państwie.

Jeśli chodzi o prowizję za pośrednictwo, to jest ona odciągana tylko w sytuacji, gdy zwrot zostanie przyznany. Tak więc zarejestrowanie się jest darmowe!

Warto starać się o należący się zwrot podatku z Holandii. Jeżeli nie posiada się wszystkich potrzebnych formularzy, wyjechało się już z Holandii, nie za bardzo bezpiecznie czuje się w sprawach podatkowych lub zwyczajnie nie ma się chęci na chodzenie po biurach i wypełnianie formularzy, można skorzystać z serwisu profesjonalnej firmy. W takim wypadku procedura zwrotu staje się bardzo łatwa. Odzyskasz swoje ciężko zarobione bez kłopotu i w najkrótszym możliwym terminie.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
zwrotpodatkuzzagranicy
Czas publikacji:
poniedziałek, 23 lipca 2012 07:39

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • bartoszkamis napisał(a) komentarz datowany na 2016/05/27 15:06:44:

    Zgadzam się, że lepiej nie rozliczać się samodzielnie, bo można popełnić wiele błędów. Ja swoje podatki oddaję akurat w ręce biura z Sopotu auditor.sopot.pl/. Mam do nich pełne zaufanie.

Dodaj komentarz