Zwrot podatku z zagranicy

Wpis

wtorek, 17 lipca 2012

Rozliczenie podatku z Irlandii

W ostatnich latach duża liczba Polaków wyemigrowała do Irlandii do pracy. Jednak z przywilejem legalnej pracy są związane też obowiązki w formie podatków. Każdorazowo z Twojego przychodu odprowadzana jest pewna kwota na podatek dochodowy.

Pewnie wiesz, iż określoną część lub nawet całość odprowadzonego podatku możesz otrzymać, aż do czterech lat wstecz!
Zwrot podatku z Irlandii jest trybem zgodnym z prawem. Ustalenia prawa podatkowego określają daną sumę zwolnioną z podatku, którą masz prawo zapracować w ciągu roku bez opodatkowania. Wynika stąd, że jeśli w danym roku podatkowym płace nie osiągnęły określonej sumy, jesteś w stanie odzyskać zapłacony podatek w 100%.

Jeśli natomiast jesteś wśród ludzi o wyższych płacach, organ skarbowy wypłaci tylko podatek nadpłacony.

Kwota zwrotu taksu zależy głównie od wysokości rocznych przychodów i odprowadzonego podatku.

O odzyskanie podatku z Irlandii możesz ubiegać się za ostatnie 4 lata. masz prawo zrobić to we własnym zakresie lub zatrudnić profesjonalną firmę. W pierwszym przypadku zaletą jest to, że nie trzeba uiszczać opłaty za pośrednictwo, ale w takim wypadku decyduje się na spore niebezpieczeństwo błędnego przeprowadzenia procedury zwrotu.

W przypadku gdy nie masz w ogóle potrzebnych formularzy, najlepiej zdecyduj się na zatrudnienie dobrego agenta, który ma możwliwość je dla Ciebie pozyskać i będziesz mógł ubiegać się o odzyskanie należących Ci się podatków! Również jeżeli wróciłeś już do kraju – wygodniej jest skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Wtedy procedura odzyskania podatku skróci się do kilku nieskomplikowanych czynności.

Aby rozpocząć proces odzyskiwania podatku wystarczy jedynie zapisać się na stronie internetowej, wypełniając znajdujący się tam Formularz, po wypisaniu którego natychmiast dostaniesz e-mail z instrukcjami procesu zwrotu i opisem wymaganych dokumentów. Następnie należy je wysłać tradycyjną pocztą lub skorzystać z usług firmy kurierskiej na koszt firmy.

Potem wystarczy już tylko oczekiwać na pieniądze. To firma wypełni dla Ciebie druki podatkowe i wyśle je do zagranicznego organu podatkowego, z którym następnie pozostanie w kontakcie, w celu kontrolowania i ponaglania procedury zwrotu.

O jego przebiegu będzie Cię na bieżąco informować e-mailem. Revenue przekazuje zwrot podatku w postaci czeku. Jeżeli opuściłeś terytorium Irlandii, jego realizacja może przysporzyć pewne kłopoty. Nie ma ich w sytuacji skorzystania z usług doświadczonej firmy, z tego powodu że wypłaca ona pieniądze przelewem na wskazane przez Ciebie konto bankowe w dowolnym kraju.

Okres trwania zwrotu podatku z Irlandii średnio trwa od 45 do 90 dni, jednak może być dłuższy jeśli starasz się o zwrot we własnym imieniu. Najczęstsze problemy to gubienie przesłanych formularzy, ich błędne wypełnienie, bałagan biurokratyczny, czy powolna praca urzędników.

Wielu Polaków zarabiających poza krajem nie wie o sposobności zwrotu nadpłaconego podatku albo o nim wie, ale nie stara się o niego, nie mając czasu albo chęci na bieganie po urzędach i wypisywanie druków. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
zwrotpodatkuzzagranicy
Czas publikacji:
wtorek, 17 lipca 2012 09:49

Polecane wpisy

  • Jak odzyskać zwrot podatku

    Każdy lubi otrzymywać zwrot podatku, być może nawet bardziej od innego rodzaju zwrotów. Różnego rodzaju otzymywane pieniądze są wspaniałe, ale zwrot podatku jes

  • Zwrot Podatku z USA

    W przypadku gdy zarabiałeś w USA, pewnie nadpłaciłeś podatek dochodowy. Określoną część lub nawet całość zapłacaonego podatku możesz legalnie odzyskać! Z czego

Komentarze

Dodaj komentarz

  • bartoszkamis napisał(a) komentarz datowany na 2016/05/27 15:14:55:

    Nie jestem biegły w te klocki dlatego trzymam się z dala od podatków i wszystko zlecam do mojego biura rachunkowego auditor.sopot.pl/.

Dodaj komentarz