Zwrot podatku z zagranicy

Wpis

czwartek, 26 lipca 2012

Zwrot Podatku z USA

W przypadku gdy zarabiałeś w USA, pewnie nadpłaciłeś podatek dochodowy. Określoną część lub nawet całość zapłacaonego podatku możesz legalnie odzyskać! Z czego to wynika?

Amerykański system podatkowy jest progresywny. Określa pewną sumę zwolnioną z podatku, jaką możesz zarobić w danym roku bez płacenia podatku. Wynika stąd, że gdy w ciągu danego roku podatkowego zarobki nie osiągnęły tej sumy, możesz otrzymać zapłacony podatek w 100%. W wypadku, gdy znalazłeś się wśród osób o wyższych poborach, zagraniczny organ podatkowy zwróci tylko podatek nadpłacony. 

Kwota zwrotu jest uzależniona m.in. od wysokości rocznych zarobków i potrąconego taksu. Warto miećświadomość, że taki zwrot należy się w przeważającej liczbie sytuacji. Z tego poaodu opłaca się ubiegać się o o przysługujące pieniądze. Zwłaszcza, że o zwrot podatku z USA możesz ubiegać się za ostatnie cztery lata.
Druki wymagane do wykonania zwrotu podatku ze Stanów Zjednoczonych to: ksero wizy oraz ksero dokumentu Ubezpieczenia Socjalnego, to jest Social Security Card. Niezbędny jest także ostatni dokument wypłaty (last payslip).

Pracodawca przekazuje wynagrodzenie czekiem, który najczęściej zbudowany jest z dwóch części: czeku i odcinka. Na odcinku jest podana informacja o Twoich przychodach oraz odliczonych podatkach, która jest niezbędna przy odzyskiwaniu podatku.

Dokument W-2, w wypadku, gdy go posiadasz. Podana jest na nim pełna wiadomość o wypracowanych wynagrodzeniach oraz odprowadzonych podatkach. Wg prawa podatkowego USA, pracodawca jest zobowiązany wystawić W-2 zatrudnionemu w styczniu.

Jeden albo drugi formularz jest niezbędny, bo to on określa, jakie były Twoje roczne wynagrodzenia a także jaką kwotę podatku od nich odciągnięto.

O zwrot ma się prawo starać indywidualnie (w takim przypadku nie trzeba płacić za usługę pośrednikowi, lecz naraża się na spore ryzyko). Prościej jest skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy z odpowiednim doświadczeniem. Wtedy proces odzyskania podatku skróci się do kilku nieskomplikowanych działań. Czasami jest się w stanie ich dokonać nawet bez opuszczania domu. Jest to także wariant wskazany w sytuacji kiedy nie ma się wymaganych dokumentów. Specjalistyczny pośrednik może je pozyskać a wtedy będziesz mógł starać się o otrzymanie przysługujących Ci pieniędzy!

Aby zacząc proceduręwystarczy wypisać Formularz znajdujący się na stronie. Następnie otrzyma się wiadomość e-mail z wyjaśnienieniami trybu postępowania oraz opisem niezbędnych druków, jakie następnie trzeba dostarczyć do firmy – przesłać pocztą lub zamówić kuriera na koszt przedstawiciela.

Następnie wystarczy już czekać na należny zwrot podatku z USA, bo to przedstawiciel wypisujemy dla Ciebie druki podatkowe i wysyła je do amerykańskiego organu podatkowego, z którym potem jest w kontakcie, w celu monitorowania oraz przyspieszania procesu zwrotu. O jego postępach będziesz na bieżąco informowany e-mailem.

Amerykański organ podatkowy przekazuje pieniądze czekiem. Jeżeli nie przebywa się już na terenie USA mogą pojawić się trudności z jego realizacją. Nie ma takiego kłopotu, gdy korzysta się z usług zawodowego przedstawiciela. On przekazuje pieniądze na określone przez Ciebie konto osobiste w dowolnym państwie, po uprzednim pobraniu należnej mu prowizji. Profesjonalna firma nie pobiera żadnych opłat z góry. Ubieganie się o zwrot podatku nic nie kosztuje, a opłata za serwis jest pobierana tylko w sytuacji, kiedy zwrot zostanie przyznany.

Jeżeli nie czujesz się pewnie w problemie podatków albo nie masz czasu lub możliwości na użeranie się z urzędnikami i wypełnianie druków, możesz skorzystać z serwisu profesjonalnej kompanii i odzyskaj swoje ciężko zarobione pieniądze, a nie zostawiaj ich amerykańskiemu fiskusowi. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
zwrotpodatkuzzagranicy
Czas publikacji:
czwartek, 26 lipca 2012 11:46

Polecane wpisy