Zwrot podatku z zagranicy

Wpisy

 • czwartek, 20 grudnia 2012
  • Jak odzyskać zwrot podatku

   Każdy lubi otrzymywać zwrot podatku, być może nawet bardziej od innego rodzaju zwrotów. Różnego rodzaju otzymywane pieniądze są wspaniałe, ale zwrot podatku jest zawsze najlepszy.

   Nie oznacza to, że jest sens celowo płacić (poprzez potrącanie wynagrodzenia lub szacowanych płatności podatku) więcej niż się powinno tylko dlatego żeby mieć przyjemność z ponownego otrzymywania pieniędzy. Przymusowe oszczędzanie to jedno, wszyscy zaś mamy różne sposoby zarządzanie gotówką. Ale udawanie zaskoczenia ze znalezionych pieniędzy kiedy to Urząd Skarbowy wysyła z powrotem do Ciebie, nie ma sensu.

   Główną ideą planowania podatkowego jest uzasadnione odliczenie przychodów na przyszłość, przyspieszenie odpisów, i nie płacenia żadnego podatku, dopóki nie jest należny. Innymi słowy podatek nie powinien być w formie przedpłaty. Idealne płatności podatkowe powinny być odprowadzane w odpowiedniej dla Ciebie wysokości. Są sytuacje kiedy trzeba zapłacić z góry, ale nie są one zasadą ogólną.

   Próba obliczenia ile w rzeczywistości będziesz winien może być trudne. Wysiłek ten się nie opłaca bowiem zwykle rząd nie płaci odsetek. Jeżeli przedpłacisz podatek na sześć miesięcy przed czasem, stracisz pieniądze. Jeśli jest to rok, zanim zobaczysz swoje pieniądze z powrotem, tracisz jeszcze więcej, bez względu na to, jak bardzo lubisz otrzymywać czek od rządu. Zobacz ile rząd wykonuje dla Ciebie?

   Płatności elektronicznych można spodziewać się szybciej niż czeku i to nie tylko ze względu na opóźnienia ze strony poczty. Wracając do Urzędu Skarbowego, jeśli złożysz deklarację w formie standardowej poprzez udanie się do urzędu, zwrot podatku powinien być rozliczony w ciągu sześciu tygodni. Jeśli złożysz elektorniczną deklaracje podatkową, zwrot powinien być w ciągu trzech tygodni po otrzymaniu elektornicznego zgłoszenia.
   Możesz skorzystać z bezpośredniego przelewu nawet jeśli nie złożysz deklaracji elektronicznej. Jeżeli urząd będzie miał problemy z przekazaniem pieniędzy w formie przelewu, wyśle czek. Jeśli otrzymasz czek, nie zgub go, bowiem może być to kłopotliwe.

   Urząd Skarbowy coraz częściej preferuje, wręcz w niektórych sytacjach wymaga- elektronicznych form płaności. USA sprawdza około 45 milionów dokumentów podatkowych rocznie, koszt sprawdzenia jednego dokumnetu to ok 1 $, przy czym koszty przetwarzania stanowią ok. 600 000 roszczeń odnośnie zagubionych dokumentów.

   Przenieś zwrot podatku na kartę debetową. Bezpośredni przelew kosztuje tylko 10 centów.   Za pomocą bezpośredniego przelewu, możesz prosić aby zwrot pieniędzy został podzielony i przekazany na 3 różne konta. Aby tego dokonać użyj fomy 8888- Bezpośredni Przelew Pieniędzy na wiecej niż jedno konto.

   Zadowolenie z widzenia jednego z tych finansowych-zielonych czeków skarbowych w brązowej kopercie przy okienku szybko zanika. Składanie e-deklaracji podatkowych oraz płatności elektornicznych przyciągają nawet fanów kalki i maszyny do pisania.
   Zwrot, a następnie kontrola? Wielu podatników tkwi w błędnym przekonaniu, że jeśli otrzymał zwrot podatku to nie będzie już kontrolowany.  Sam fakt, iż otrzymałeś zwrot podatku nie świadczy o tym, że Twoja sprawa została całkowicie zakończona i zamknięta. W rzeczywistości Urząd Skarbowy ma 3 lata na ponowne rozpatrzenie i sprawdzenie podatnika.

   Często zwrot podatku zostaje zatwierdzony, a dopiero później pieniądze zostają wysyłane. Urząd Skarbowy ma prawo zmienić kwotę zwrotu w przypadku popełnionego błędu w obliczeniach lub z innego powodu. Wtedy może pojawić się komunikat mówiący, że zeznanie zostało zmienione, wyjaśniając zmiany. Zmiany te nie wpływają one na zwrot podatku bowiem jest on wysyłany oddzielnie.
   Możesz myśleć, że zeznanie podatkowe zostało rozpatrzone, gdy nagle Urząd Skarbowy coś zmienił! W każdej chwili Twój zwrot podatku może zostać zmieniony .                                               
   Dziesięć rzeczy, które warto wiedzieć. Zmienione deklaracje podatkowe są bardziej kontrolowane. Sprawdź dziesięć wskazówek dotyczące zmiany deklaracji podatkowej.
   Karty kredytowe? Jeśli chcesz dowodu, że urząd skarbowy uczy się od handlowców to znajdź niedawno dodane ogłoszenie, mówiące o tym, że w bliskiej przyszłość fiskus planuje wydanie kart kredytowych za zwrot podatku. Ma być to szczególnie przydatne dla osób o niskich dochodach, które nie posiadają rachunków bankowych. Szacuje się iż może być dziewięć milionów takich gospodarstw domowych, czyli około jedna na dwanaście osób.
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „Jak odzyskać zwrot podatku”
   Tagi:
   Autor(ka):
   zwrotpodatkuzzagranicy
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 grudnia 2012 10:10
 • czwartek, 26 lipca 2012
  • Zwrot Podatku z USA

   W przypadku gdy zarabiałeś w USA, pewnie nadpłaciłeś podatek dochodowy. Określoną część lub nawet całość zapłacaonego podatku możesz legalnie odzyskać! Z czego to wynika?

   Amerykański system podatkowy jest progresywny. Określa pewną sumę zwolnioną z podatku, jaką możesz zarobić w danym roku bez płacenia podatku. Wynika stąd, że gdy w ciągu danego roku podatkowego zarobki nie osiągnęły tej sumy, możesz otrzymać zapłacony podatek w 100%. W wypadku, gdy znalazłeś się wśród osób o wyższych poborach, zagraniczny organ podatkowy zwróci tylko podatek nadpłacony. 

   Kwota zwrotu jest uzależniona m.in. od wysokości rocznych zarobków i potrąconego taksu. Warto miećświadomość, że taki zwrot należy się w przeważającej liczbie sytuacji. Z tego poaodu opłaca się ubiegać się o o przysługujące pieniądze. Zwłaszcza, że o zwrot podatku z USA możesz ubiegać się za ostatnie cztery lata.
   Druki wymagane do wykonania zwrotu podatku ze Stanów Zjednoczonych to: ksero wizy oraz ksero dokumentu Ubezpieczenia Socjalnego, to jest Social Security Card. Niezbędny jest także ostatni dokument wypłaty (last payslip).

   Pracodawca przekazuje wynagrodzenie czekiem, który najczęściej zbudowany jest z dwóch części: czeku i odcinka. Na odcinku jest podana informacja o Twoich przychodach oraz odliczonych podatkach, która jest niezbędna przy odzyskiwaniu podatku.

   Dokument W-2, w wypadku, gdy go posiadasz. Podana jest na nim pełna wiadomość o wypracowanych wynagrodzeniach oraz odprowadzonych podatkach. Wg prawa podatkowego USA, pracodawca jest zobowiązany wystawić W-2 zatrudnionemu w styczniu.

   Jeden albo drugi formularz jest niezbędny, bo to on określa, jakie były Twoje roczne wynagrodzenia a także jaką kwotę podatku od nich odciągnięto.

   O zwrot ma się prawo starać indywidualnie (w takim przypadku nie trzeba płacić za usługę pośrednikowi, lecz naraża się na spore ryzyko). Prościej jest skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy z odpowiednim doświadczeniem. Wtedy proces odzyskania podatku skróci się do kilku nieskomplikowanych działań. Czasami jest się w stanie ich dokonać nawet bez opuszczania domu. Jest to także wariant wskazany w sytuacji kiedy nie ma się wymaganych dokumentów. Specjalistyczny pośrednik może je pozyskać a wtedy będziesz mógł starać się o otrzymanie przysługujących Ci pieniędzy!

   Aby zacząc proceduręwystarczy wypisać Formularz znajdujący się na stronie. Następnie otrzyma się wiadomość e-mail z wyjaśnienieniami trybu postępowania oraz opisem niezbędnych druków, jakie następnie trzeba dostarczyć do firmy – przesłać pocztą lub zamówić kuriera na koszt przedstawiciela.

   Następnie wystarczy już czekać na należny zwrot podatku z USA, bo to przedstawiciel wypisujemy dla Ciebie druki podatkowe i wysyła je do amerykańskiego organu podatkowego, z którym potem jest w kontakcie, w celu monitorowania oraz przyspieszania procesu zwrotu. O jego postępach będziesz na bieżąco informowany e-mailem.

   Amerykański organ podatkowy przekazuje pieniądze czekiem. Jeżeli nie przebywa się już na terenie USA mogą pojawić się trudności z jego realizacją. Nie ma takiego kłopotu, gdy korzysta się z usług zawodowego przedstawiciela. On przekazuje pieniądze na określone przez Ciebie konto osobiste w dowolnym państwie, po uprzednim pobraniu należnej mu prowizji. Profesjonalna firma nie pobiera żadnych opłat z góry. Ubieganie się o zwrot podatku nic nie kosztuje, a opłata za serwis jest pobierana tylko w sytuacji, kiedy zwrot zostanie przyznany.

   Jeżeli nie czujesz się pewnie w problemie podatków albo nie masz czasu lub możliwości na użeranie się z urzędnikami i wypełnianie druków, możesz skorzystać z serwisu profesjonalnej kompanii i odzyskaj swoje ciężko zarobione pieniądze, a nie zostawiaj ich amerykańskiemu fiskusowi. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zwrotpodatkuzzagranicy
   Czas publikacji:
   czwartek, 26 lipca 2012 11:46
 • poniedziałek, 23 lipca 2012
  • Rozliczenie podatku z Holandii

   Ze względu na atrakcyjność Holandii pod względem pracy sezonowej, wzrasta liczba Polaków emigrujących do tego państwa. Z płacy tego, co pracuje legalnie odprowadzana jest określona kwota na podatek dochodowy. Część albo nawet 100% tych pieniędzy możesz legalnie odzyskać i to do 5 lat wstecz!

   Staranie się o zwrot podatku z Holandii jest procesem legalnym, nie mającym wpływu na warunki dalszej pracy ani na pracodawcę. A jak to się dzieje, że można odzyskać zapłacony podatek? Z wynagrodzenia zatrudnionego każdego miesiąca jest odciągana zaliczka na podatek dochodowy. Ustala się ją przyjmując założenie, że pracownik będzie pracował przez cały rok i osiągał taki sam przychód cały czas. Dlatego jeżeli zatrudnienie trwa krócej lub gdy wysokość dochodów nie jest jednakowa, dochodzi do nadpłaty, która podlega zwróceniu.

   Aby przeprowadzić procedurę zwrotu trzeba posiadać pewne formularze. Są to: kopia paszportu lub dowodu osobistego oraz formularze Jaaropgave lub ostatnie dokumenty wypłaty wynagrodzenia otrzymane od wszystkich pracodawców, w przypadku gdy było ich kilku w danym roku.
   Jeden albo drugi dokument jest wymagany, bo to on określa, jakie były Twoje roczne płace i ile podatku od nich zapłacono.

   Jeśli nie posiadasz w ogóle tych druków, lepiej jest skorzystać z usług dobrej firmy, która pomoże dla Ciebie zdobyć potrzebne formularze a wtedy będziesz w stanie ubiegać się o zwrot należnych Ci nadpłaconych podatków!

   Inną zaletą zatrudnienia profesjonalnego pośrednika jest ograniczenie czynności związanych z procedurązwrotu do paru nieskomplikowanych działań, które można wykonać nawet bez opuszczania domu.

   Aby rozpocząć proces odzyskiwania podatku wystarczy tylko zadzwonić do firmy albo zarejestrować się na stronie internetowej, wypisując Formularz. Następnie dostaniesz e-mail z objaśnieniami procedury zwrotu oraz opisem potrzebnych formularzy, które należy dostarczyć firmie. Można tego dokonać poprzez pocztę albo firmę kurierską na koszt firmy.

   Dodatkowo to firma wypełnia dla Ciebie dokumenty podatkowe i wysyła je do holenderskiego organu podatkowego, z którym następnie będzie w kontakcie, w celu monitorowania oraz przyspieszania procedury zwrotu. O jego przebiegu będzie Cię na bieżąco informować e-mailem.
   Holenderski urząd skarbowy przekazuje zwrot podatku przeważnie przelewem na holenderskie konto bankowe albo w postaci czeku.

   W przypadku gdy wyjechało się z Holandii, mogą pojawić się kłopoty z jego spieniężeniem. Zatrudnienie firmy zwalnia od tej niewygody. Biuro przesyła zwrot na określone przez Ciebie konto osobiste w dowolnym państwie.

   Jeśli chodzi o prowizję za pośrednictwo, to jest ona odciągana tylko w sytuacji, gdy zwrot zostanie przyznany. Tak więc zarejestrowanie się jest darmowe!

   Warto starać się o należący się zwrot podatku z Holandii. Jeżeli nie posiada się wszystkich potrzebnych formularzy, wyjechało się już z Holandii, nie za bardzo bezpiecznie czuje się w sprawach podatkowych lub zwyczajnie nie ma się chęci na chodzenie po biurach i wypełnianie formularzy, można skorzystać z serwisu profesjonalnej firmy. W takim wypadku procedura zwrotu staje się bardzo łatwa. Odzyskasz swoje ciężko zarobione bez kłopotu i w najkrótszym możliwym terminie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Rozliczenie podatku z Holandii”
   Tagi:
   Autor(ka):
   zwrotpodatkuzzagranicy
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 23 lipca 2012 07:39
 • wtorek, 17 lipca 2012
  • Rozliczenie podatku z Irlandii

   W ostatnich latach duża liczba Polaków wyemigrowała do Irlandii do pracy. Jednak z przywilejem legalnej pracy są związane też obowiązki w formie podatków. Każdorazowo z Twojego przychodu odprowadzana jest pewna kwota na podatek dochodowy.

   Pewnie wiesz, iż określoną część lub nawet całość odprowadzonego podatku możesz otrzymać, aż do czterech lat wstecz!
   Zwrot podatku z Irlandii jest trybem zgodnym z prawem. Ustalenia prawa podatkowego określają daną sumę zwolnioną z podatku, którą masz prawo zapracować w ciągu roku bez opodatkowania. Wynika stąd, że jeśli w danym roku podatkowym płace nie osiągnęły określonej sumy, jesteś w stanie odzyskać zapłacony podatek w 100%.

   Jeśli natomiast jesteś wśród ludzi o wyższych płacach, organ skarbowy wypłaci tylko podatek nadpłacony.

   Kwota zwrotu taksu zależy głównie od wysokości rocznych przychodów i odprowadzonego podatku.

   O odzyskanie podatku z Irlandii możesz ubiegać się za ostatnie 4 lata. masz prawo zrobić to we własnym zakresie lub zatrudnić profesjonalną firmę. W pierwszym przypadku zaletą jest to, że nie trzeba uiszczać opłaty za pośrednictwo, ale w takim wypadku decyduje się na spore niebezpieczeństwo błędnego przeprowadzenia procedury zwrotu.

   W przypadku gdy nie masz w ogóle potrzebnych formularzy, najlepiej zdecyduj się na zatrudnienie dobrego agenta, który ma możwliwość je dla Ciebie pozyskać i będziesz mógł ubiegać się o odzyskanie należących Ci się podatków! Również jeżeli wróciłeś już do kraju – wygodniej jest skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Wtedy procedura odzyskania podatku skróci się do kilku nieskomplikowanych czynności.

   Aby rozpocząć proces odzyskiwania podatku wystarczy jedynie zapisać się na stronie internetowej, wypełniając znajdujący się tam Formularz, po wypisaniu którego natychmiast dostaniesz e-mail z instrukcjami procesu zwrotu i opisem wymaganych dokumentów. Następnie należy je wysłać tradycyjną pocztą lub skorzystać z usług firmy kurierskiej na koszt firmy.

   Potem wystarczy już tylko oczekiwać na pieniądze. To firma wypełni dla Ciebie druki podatkowe i wyśle je do zagranicznego organu podatkowego, z którym następnie pozostanie w kontakcie, w celu kontrolowania i ponaglania procedury zwrotu.

   O jego przebiegu będzie Cię na bieżąco informować e-mailem. Revenue przekazuje zwrot podatku w postaci czeku. Jeżeli opuściłeś terytorium Irlandii, jego realizacja może przysporzyć pewne kłopoty. Nie ma ich w sytuacji skorzystania z usług doświadczonej firmy, z tego powodu że wypłaca ona pieniądze przelewem na wskazane przez Ciebie konto bankowe w dowolnym kraju.

   Okres trwania zwrotu podatku z Irlandii średnio trwa od 45 do 90 dni, jednak może być dłuższy jeśli starasz się o zwrot we własnym imieniu. Najczęstsze problemy to gubienie przesłanych formularzy, ich błędne wypełnienie, bałagan biurokratyczny, czy powolna praca urzędników.

   Wielu Polaków zarabiających poza krajem nie wie o sposobności zwrotu nadpłaconego podatku albo o nim wie, ale nie stara się o niego, nie mając czasu albo chęci na bieganie po urzędach i wypisywanie druków. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Rozliczenie podatku z Irlandii”
   Tagi:
   Autor(ka):
   zwrotpodatkuzzagranicy
   Czas publikacji:
   wtorek, 17 lipca 2012 09:49
 • wtorek, 03 lipca 2012
  • Kalkulator zwrotu podatku

   Przeglądając strony internetowe różnych firm zajmujących się pośrednictwem w zwrocie podatku z zagranicy, zapewne zauważyłeś bezpłatną usługę, tzw. Kalkulator zwrotu podatku.

   Polega on na tym, że po wypełnieniu określonych pól można dowiedzieć się, jaka kwota zwrotu przysługuje.

   Warto jednak wiedzieć, że wyliczenie dokonane w ten sposób jest tylko przybliżone. Kalkulator jest narzędziem uproszczonym. Nie uwzględnia informacji o Twojej sytuacji rodzinnej, dochodach z innych krajów, czy ulg i rabatów, z których możesz skorzystać. Dlatego jego wyniki mogą odbiegać od rzeczywistej wartości zwrotu. Dokładną sumę, którą możesz odzyskać oblicza i wydaje tylko odpowiedni organ podatkowy. Warto o tym pamiętać, decydując się na wybór pośrednika, jeśli jako kryterium obierzesz wynik Kalkulatora, myśląc, że to zapewni Ci najwyższy zwrot. Wiele firm wykorzystuje tę niewiedzę klientów, celowo zawyżając wyniki Kalkulatora. Dlatego nie daj się oszukać. Wartość należnego zwrotu zależy tylko od wyliczeń odpowiedniego zagranicznego urzędu skarbowego, a nie od rezultatu Kalkulatora.

   Warto też wiedzieć, co to jest zwrot podatku w ogóle. Urząd skarbowy zwraca nie cały odprowadzony podatek, a tylko jego wartość nadpłaconą. Prawo podatkowe danego kraju przewiduje bowiem pewną kwotę dochodu, jaką można zarobić w ciągu roku bez opodatkowania. Do zwrotu jest więc nie cały podatek widniejący na dokumencie od pracodawcy. Jednak jeśli Twoje roczne zarobki nie przekroczyły ustalonej kwoty wolnej od podatku, wtedy możesz odzyskać cały zapłacony podatek, czyli 100%.


   Jednak w większości zwrotowi podlega tylko podatek nadpłacony, dlatego podchodź z ostrożnością do firm, które ogłaszają zwrot 100%. Jest to raczej chwyt reklamowy skierowany na pozyskanie klienta nieświadomego procedury zwrotu podatku.

   Warto jest starać się o zwrot podatku z zagranicy, bo w ponad 80% przypadków taki zwrot przysługuje. A średnia kwota zwrotu to ok. 1600 złotych!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zwrotpodatkuzzagranicy
   Czas publikacji:
   wtorek, 03 lipca 2012 11:49